OSTİM TEKNİK ÜNİVERSİTESİMEZUN ÖĞRENCİ PLATFORMU

KARPİEM

KARPİEM Koordinatörlüğü, hem üniversite öğrencilerimize hem de topluma katkı sağlayacak noktalarda verimli çalışmalar üretilebilmesi için geliştirdiği iş birliği modelleri ile öğrencilerimizin üniversite hayatında etkinliğini oldukça yüksek tutmayı hedefliyoruz.

KARİYER Planlama ve İş Başı Eğitim Ofisi Koordinatörlüğü

«Doğru işe doğru insan» felsefesi ile Kariyer Planlama sürecinde, iş hayatına hazırlayacağımız öğrencilerimizin bilinçli hazırlıkları ile istihdam oranlarımızla alacağımız başarılı sonuçların ülkemizin kalkınmasına değer katacağına inanıyoruz.

Özgeçmişten Öz Gelecek Tasarımına
Bizim için kariyer planlama 1.sınıfta Kariyer Koçu ile öğrencimiz arasında kurulan bağın planlı bir gelişim yolcuğuna dönüşmesidir. Kariyer Planlama merkezi olarak, öğrencilerimizin veya mezunlarımızın gelişim potansiyeline, akademik durumuna, iş hayatındaki beklentilerine, hedeflerine ve teknolojik değişimin getirdiği yeni becerilere hakim olmalarına göre şekillenen bu yolculuğun sonunda başarılı olması için çalışıyoruz.

KARPİEM Süreçlerimiz

1.KARPİEM Öğrenci Bilgi Envanter Sistemi
2.Kariyer Planlama Süreci
3.İŞ’te Fırsat Programı
4.İŞ’te Gezi Programı
5.İŞ’te İK Programı
6.İşletme Network Ağı ve İşbirlikleri
7.Yetkinlik Bazlı Uygulamalı Atölye Çalışmaları

MİSYON

M

Dünya'nın değişen senaryosuna uyumlu, dinamik, vizyon sahibi, rekabetçi yapıya sahip ve alanında uzman öğrenci, mezun ve mensuplarımızın kariyer bilincini oluşturarak kariyer yolculuğunda, öz farkındalıklarını, tercihlerini, değerlerini, tutkularını ve potansiyel kariyer yollarınızı planlamakta yol arkadaşı olmak.

VİZYON

V

Üniversitemizin tüm birim, akademik program ve akademisyenleriyle iş birliği yaparak mezunlarımızın akademik, bilimsel, araştırma ve çalışmalarını yaratıcı düşünce ve inovasyon ile desteklemek, iş birliği paydaşlarımızla ‘Doğru İşe Doğru İnsan’ felsefesiyle yürüttüğümüz yetenek ve beceriler doğrultusunda bireysel kariyer planlama sürecini yürüterek fark yaratmak.

HOŞ GELDİNİZ

H

“Doğru işe, doğru insan” felsefesiyle yola çıktığımız Bireysel Kariyer Planlama sürecinde, İş Yeri Deneyimi programı kapsamında iş hayatına hazırlayacağımız öğrencilerimizin bilinçli farkındalıklarını artırarak kişisel ve mesleki gelişimlerinde, kendilerini tanımalarını sağlayarak kariyer yolculuklarında stratejik bir rol alıyoruz.
OSTİM Teknik Üniversitesi ailesine hoş geldiniz